четверг, 1 сентября 2022 г.

Українознавство 7 клас. Завдання на 02.09.2022

 Тема заняття: "Українознавство як цілісна системна наука, що вивчає українську людину, Україну та світове українство в часопросторі".

Вітаю,шановні семикласники! Продовжуємо вивчати українознавство. У цьому році ми будемо спілкуватися в  Google Meet та в блозі. У понеділок, 5 вересня, на 4 уроці , об 11-00 ви зможете долучитися до зустрічі за посиланням:

                                            https://meet.google.com/oez-vwtj-wcp

                     Всі організаційні питання ми обговоримо під час зустрічі.

Опрацюйте теоретичний матеріал:

УКРАЇНОЗНАВСТВО – це НАРОД, ПРИРОДА, КУЛЬТУРА, ЗВИЧАЇ,МОВА, ІСТОРІЯ

 Ми будемо вивчати предмет українознавство, який об'єднує  в собі сукупність багатьох знань про Україну і  українство.

  Назва «Україна» існувала аж до часів Петра І. А пізніше таємним розпорядженням царського уряду в 1863 році було заборонено вживати цю назву, наказувалося називати Малоросією, а народ – малоросами. У цей час також вийшов Валуєвський указ про заборону української мови.

 Але Україна пройшла всі випробування, лихоліття, сваволю і вистояла. Бо, як писав французький вчений Й. Г. Коль у 1841 році, «немає найменшого сумніву, що колись велетенське тіло Російської імперії розпадеться й Україна стане вільною державою. Час цей наближається поволі, але неухильно. Українці є нація з власною мовою, культурою, історичною традицією. Україна роздерта між сусідами. Але матеріал для Української держави готовий: коли не нині, то завтра з’явиться будівничий, що збудує з тих матеріалів велику незалежну Українську державу».І цей час настав. 24 серпня 1991 року Верховна Рада України ухвалила акт про державну незалежність нашої країни. Відтоді 24 серпня є державним святом України – Днем Незалежності.

ЛЕГЕНДА.У народі існує така легенда. Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж предки кинулись пізніше, тому землі їм уже не дісталося. От вони й прийшли до Бога, а той у цей час молився, і вони не сміли йому щось сказати. Стали чекати. По якійсь хвилі Бог обернувся, сказавши, що вони чемні діти, хороші. Дізнавшись, чого прийшли до нього, запропонував їм чорну землю. «Ні,- відповіли наші предки, - там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці.» «Ну, тоді я вам дам землю ту, що залишив для Раю. Там усе є: річки, озера, ліси, степи. Але пам’ятайте: якщо будете берегти її, то вона буде ваша, а ні – то ворога». Пішли наші предки на ту землю, оселилися і живуть до сьогодні. А країну свою назвали Україною.

 -Для чого ми вивчаємо українознавство?

 а) "Треба знати те, як предки на землі  цій колись жили, як  її  грудьми своїми заступали, боронили" (Роман Завадович);

б) "На що нас мати привела? Чи для добра? Чи то для зла? Нащо живем? Чого бажаєм?"(Тарас Шевченко);

в) "Свої  здібності  і  сили розвиваймо раз у раз, щоб народу була втіха, щоб користь була з нас" (Юра Шкрумеляк).

Висновок: ми вивчаємо українознавство, щоб:

  Знати  історію свого народу і  відчути себе частиною цього народу;  

  Зрозуміти своє власне призначення;

  Прикласти свої  сили, щоб послужити   собі ,   своєму народу.

 - Що таке українознавство? ( Українознавство - система наукових знань про Україну і  українство. Ми його вивчаємо, щоб знати минуле, зрозуміти сучасне і  створити своє  майбутнє )

Домашнє завдання:

Напишіть міні-твір “Навіщо треба вивчати українознавство”


 УВАГА! РОБОТУ ВИКОНУЙТЕ НА ЛИСТОЧКАХ!!!


                                       БАЖАЮ   УСПІХІВ!!!

Шановні учні! Прошу завдання виконувати у робочих зошитах та фото надсилати на електронну адресу: 
Питання, що виникли під час підготовки, задавайте у коментарях.

Комментариев нет:

Отправить комментарий